menusearch
shahidmadani.com

چهاردهمین مراسم سیره سرایان برگزار شد

header
جستجو
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۱:۱۹:۱۶
۱۴۰۱/۷/۱۷ یکشنبه
(0)
(0)
چهاردهمین مراسم سیره سرایان برگزار شد
چهاردهمین مراسم سیره سرایان برگزار شد

این مراسم در روزجمعه مورخ 15مهر ماه بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد چهارده معصوم برگزار شد. در این مراسم از آیت الله موسوی اصفهانی به پاس یک عمر خدمت در هیئت های حسینی تقدیر به عمل آمد. سخنران این مراسم حجت الاسلام آقا تهرانی طی سخنانی با اشاره به اهمیت عزاداری برای امام حسین اشاره کرد :

    با توجه به این­که امسال چهاردهمین سال است که این مراسم(سیره سرایان) بعد از ایام عزاداریی­های امام حسین(علیه­السلام) برگزار می­گردد و ما گِرد هم جمع می­شویم. پیامبر اکرم فرمودند: «حسینُ منی و انا من حسین» این بیان خیلی روشن است که حسین از من است و من هم از حسین هستم این­که حسین از پیامبر است بالاخره جد بزرگوار ایشان رسول خدا هستند، اما چگونه پیامبر از ایشان است؟ پیامبر همه­ی هستی­شان دینشان است و اگر این دین قرار است که پایدار باشد از طریق امام حسین(علیه­السلام) خواهد بود و اگر بنا باشد دین پیامبر باقی بماند از طریق امام حسین(علیه­السلام) خواهد بود.

    اگر دقت داشته باشید مسؤلین معمولاً فکر می­کردند فتنه­ای که در پیش است قاعده این است که یک فتنه راه بیفتد و معمولاً همه فکر می­کردیم که قاعدتاً باید اقتصادی باشد به دلیل شرایط و فشارهای اقتصادی؛ اما مردم نجیب سر و صدایی نداشتند و با این­که باید وضع اقتصادی ما خوب می­شد؛ ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و دولت در این راستا واقعاً تمام تلاش خود را می­کند و ما احساس­مان این بود که دو ماه اول خود آقای رئیسی در این جایگاه نمی­مانند؛ اما خدا کمک کرد و تا الان ادامه داشته است منتهی دقت کنید که وظایف خودتان را انجام دهید دشمن یک چیزی را بهانه کرده و این حادثه­ی رخ داده را، بزرگ کرده و فقط در برنامه تکرار خوبه 400 میلیون بار از این خانم یاد کردند که این مقدار تبلیغ تا الان سابقه نداشته است و بعد هم حجاب را زیر سؤال ببرند. حجاب یکی از ضروریات دین است و من و همه­ی شما مسلمان هستیم، دشمن موضوع را فرهنگی کرد تا در فضای مجازی نفع ببرد و متأسفانه این فضای مجازی سکوی پرشی برای دشمن شده است و این موضوع باید جدی گرفته شود و فضای مجازی باید مدیریت شود خود غربی­ها به فضای مجازی می­گویند زندگی دوم، بلکه بیشتر از دوم! انسان چقدر باید نادان باشد که این موضوع را نداند که این انقلاب برای این نسل بچه­ها است، درست است، زمانی بود ما نوجوان و جوان بودیم؛ ولی امروز انقلاب برای این نسل است.

در شب عملیات والفجر 8 همه آماده بودند در کنار اروند که وارد عملیات شوند، و ما در سنگر فرماندهی بودیم که در آن زمان ما باید این کار را می­کردیم و وظیفه­ی ما بود؛ میانگین سن جوانانی که برای این انقلاب شهید شده 23 سال است و من یادم هست. اما میانیگن سنی این جوان­هایی که امروزه در اغتشاشات شرکت کرده­اند 22 سال است و این چه معنی می­تواند داشته باشد؟ پیامبر فرمودند: زمانی که من آمدم جوان­ها با من هم قسم شدند، پس این دین، دین جوانی است و خیال نکنید این­طور نیست و دشمن از این می­ترسد.

     زمانی­که در اربعین 20 میلیون جمعیت به سمت امام حسین(علیه­السلام) می­رود این همه شکوه، با یک کار هیچی(موضوعات اخیر)، کاری کرد که متوجه موضوع نشویم و این کار دشمن و مجاهدین خلق، داعشی­ها، صهیونست و یا آمریکا که جوان­ها را گول می­زند، است. دروغ را که یکبار بگویید کسی قبول نمی­کند؛ اما اگر دو یا سه بار بگوید و چهار بار گفته شد باید مراقب بود، باید مراقب بود که انقلاب دور از افترا است، در مورد امیرالمؤمنین هم افترا می­بستند و این افتراها به دلیل تکرار گرفت آن­ها می­گفتند مگر علی نماز میخواند و در زمان شهادت همه این را می­گفتند؛ اما در زمان شهادت همه چیز آشکار گردید، اگر دعای ندبه را گوش بدهید، می­بینید که افترا به امام عصر بسته نمی­شود و اگر ببندند نمی­گیرد. پس به انقلاب هم افترا می­بندند یک یا دوبار نه در مورد این موضوع اخیر 400 میلیون بار این اتفاق افتاد، این­جا است که لازم است حسینیها جوان­ها را به وسط هیئت بکشید و آن­ها را هیئت بیاورید، نشود روزی که پای صحبت­های شما فقط چند نفر افرادی مثل من بنشینند.

    این جوان­ها باید انقلاب را نگه­دارند دولت وظایفی دارد بجای خود، در محله­ وظایفی دارید جای خود؛ اما هیئتی­ها وظایف دیگری دارند و هیچ وقت وظیفه شما را از من و وظیفه­ی من را از شما نمی­خواهند. امام حسین(علیه­السلام) همه چیز خودش را در راه خدا داد، اما من و شما چی؟ این­که دل بدهید تا جوان­ها وارد این هیئت­ها بشوند و کیفیت را در هیئت­ها بالا ببرید و جوان­ها را در این فضاها راه بدهید در برنامه­ای مرحوم آیت­الله بهجت گفتند: ما در حق اباعبدالله جفا کردیم، اگر امام حسین(علیه­السلام) مطرح بود و مطرح می­شد امام عصر می­آمدند، چون امام عصر در هنگام ظهور خودشان را اباعبدالله معرفی می­کند، پس امام حسین(علیه­السلام) را باید در دنیا خیلی بشناسند و اگر خیلی شناخته شده هستند، چرا امام عصر نمی­آیند؟ امام عصر در زمان ظهور می­گویند که من پسر کسی هستم که تشنه شهید شد و این دین توسط اباعبدالله زنده شده است.

    از خواندن یک شعر، خواندن مرثیه، بیان کردن اهداف، در عالم هستی هیچ کس ارزش و مقامی به اندازه امام حسین(علیه­السلام) ندارد و این­ها همه­ی برای دین است و ارزش دین خیلی بالاتر از این حرف­ها است، این دین الان در دست من و شماست، پس قدر آن را بدانید. انقلاب ما انقلاب خاصی بود و در دنیا بیسابقه است، امام ما، جوانان ما و شهدای ما حرکتی را اجرا کردند که بگویند اسلام می­تواند و دشمن میگوید که اسلام نمی­تواند. بنده نمی­توانم آدرس بدهم، اما خبر دارید گاهی اوقات در برخی از کشورهای دنیا وقتی اباعبدالله معرفی شدند افراد میلیونی مسلمان شدند، تحولات حاصل از اربعین در عراق و ایران را ببینید این­ موضوع کم نیست، من در عالم ندیدم هیچ چیزی به اندازه امام حسین(علیه­السلام) ارزش داشته باشد اهل بیت دوست داشتند برای اباعبدالله عزاداری کنند و برای ایشان اشک بریزند و برای اباعبدالله پول خرج کنند، کم نیاورید و این بار بر دوش من و شماست در هیئت­ها کم نگیریم و بیشتر امام حسینی باشیم و ایشان را بشناسید، اگر بچه­ها امام حسین(علیه­السلام) را بشناسند وارد این قضایای اخیر نمی­شوند.

  اگر کاری برای امام حسین کردید خدای امام حسین زیر بار دین من و تو نمی­ماند و بدهکار نمی­شود و اینقدر می­دهد که حدیندارد. امام من ندیدم بودم که برای چیزی گریه کند؛ ولی وقتی نام اباعبدالله آورده می­شد اشک نریزد. علامه طباطبایی می­فرمودند: حاضرم همه­­ی عزیزانم را هدیه بدهم؛ و خداوند یه چیز به من بدهد و آن این است که برای امام حسین(علیه­السلام) روضه بخوانم، تمام اهل بیت برای اباعبدالله روضه خوانده­اند.

  بچه­ها و جوان­ها را وارد هیئت­ها بکنید که اگر به این­ها بوی اباعبدالله بخورد دیگر نمی­توند این­گونه بشوند، تربت اباعبدالله شفا است، زمانی شنیدم آیت­الله ناصری(ره) تشرفی به محضر ولیعصر داشتند و بنده در جلسات نشد با ایشان صحبت کنم و بالاخره یک روز ایشان را تنها دیدم و گفتم که حاج آقا یک وقت­هایی یکی از بزرگان محضر امام عصر تشرف داشتند و بنده می­خواستم از این بزرگان سؤالاتی بپرسم نشده است و از دنیا رفتند و من پشیمان شدم، ایشان فرمودند: اگر کسی در مورد من چیزی گفت، شما تکذیب کنید و بگویید که این­ نیست، بعد پرسیدم پس شما چه کسی هستید؟ گفتند من خاک کف پای سگ کوی حسینم.

    خاک این کو شفا نیست؟ چرا که تکه­های بدن اباعبدالله زیر سم اسبان در اطراف پراکنده شد، این محترم است، من شرمنده اباعبدالله هستم و من و شما بیشتر بدهکار ایشان هستیم قبول دارید؟ دلم را به هر کسی نمی­دهم چون دل حرم خداست و غیر خدا را در حرم خدا راه ندهید.

دل خانه­ی خداست، مکن وقف چون مزار                              این خانه را به صاحب این خانه واگذار

من اشخاص هیئتی را دیده­ام، دوستی داشتیم که خیلی امام حسین(علیه­السلام) را دوست داشت و برای مراسمهای محرم همیشه برنامه داشت و مقید بود و وضع مالی خوبی هم داشت و خبردار شدم که برای عصر عاشورا برنامه داشت و عصر عاشورا هم از دنیا رفت به دیدار خانواده این دوست رفتم و از دختر ایشان پرسیدم که چه اتفاقی افتاد و گفتند که ظهر عاشورا حال پدرم بد شد و او را به بیمارستان رساندیم و در بیمارستان وقتی وارد اتاق شدم، عصر بود و وقتی وارد اتاق شدم پدرم از جا کنده شدند و دوباره روی تخت پرت شدند و از دنیا رفتند.

  چند وقت پیش همسر یکی از دوستان روحانی از دنیا رفته بود یه وصیتی داشتند به چندتا از خانم­ها که به همراه من در قبرم کمی تربت امام حسین(علیه­السلام) قرار دهید و این خانم­ها یادشان رفته بود این تربت را همراه ایشان بگذارند و دو روز بعد خبردار شدند و تماس گرفتند و چون نمی­شد قبر را باز کرد، گفتند طوری نیست روی قبر می­شود خاک ریخت و وقتی این کار را صبح انجام دادند شب به خواب آمده بود گفته بود دست شما درد نکند و من خیلی از شما ممنون هستم.

    اشک برای امام حسین(علیه­السلام) چیزی است که خود اهل بیت طلب کمال و قرب از ایشان می­کردند، جبرئیل برای آدم روضه خواند و وقتی بعد از 40 سال گریه و توبه حضرت آدم، جبرئیل بر او نازل شد و به حضرت آدم فرمود: بخوان به نام خدا و اسامی که هست و اسامی پنج تن را تک به تک گفت و زمانی که به نام امام حسین(علیه­السلام) رسید، حضرت آدم از جبرئیل پرسید چرا وقتی به اسم آخر رسیدی دلم شکست؟ کشورما، رهبرما، دولت ما، مردم ما، ملت ما، دختران و پسران ما فدای شما یا اباعبدالله.

 

 چهاردهمین مراسم سیره سرایان
چهاردهمین مراسم سیره سرایان